Death Note PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


PBF o tematyce Death Note
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Kawiarenka

Go down 
+4
NPC
Ishigami
Noburo
Taihen
8 posters
Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorWiadomość
Ryoji
Aspirant
Ryoji


Liczba postów : 218
Join date : 28/12/2010

Kawiarenka  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Kawiarenka    Kawiarenka  - Page 11 EmptyPią Cze 03, 2011 2:33 am

Kamuro
Notesy
Kira
L to ja
przegrałem
pomóż

Wypisał w jednej kolumnie na kartce. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie mają ze sobą zbyt dużych powiązań, Ryo poznał jednak trochę Aspiranta Tanakę - przynajmniej na tyle, żeby wiedzieć, że unikał nieprzemyślanych rozwiązań.
"Zacznijmy od końca, taka kolejność wydaje się mieć największy ciąg przyczynowo-skutkowy. Pomóż - to oczywiste. Był w podbramkowej sytuacji i nie mógł liczyć na nikogo z bliskiego otoczenia, wiedział też, że lubię takie zagadki i najpewniej zajmę się tą sprawą.
Przegrałem - hmm. Nie chodziło mu na pewno o faktyczną przegraną w jakimś sporcie. Prowadził śledztwo dotyczące Kiry, co dodatkowo może potwierdzać hasło KIRA. Jeśli przegrał, znaczyć może, że wiedział kto jest Kirą i najpewniej nie miał już czasu na działanie. Kira mógł nawet stać za jego śmiercią - to jednak wymaga sprawdzenia.
L to ja - to jest dziwne. Nie może przecież chodzić o prawdziwego L... brzytwa Ockhama? Kisaragi podszywał się pod L, aby mieć większe możliwości działania. Będę musiał dowiedzieć się więcej w Wydziale - jeśli będą chcieli gadać... ale z tym też sobie poradzę"
analizował krok po kroku Nakamura.
-Pańska herbata. -do stolika podeszłą szczupła, zielonooka kelnerka, która postawiła przed Ryo zamówioną herbatę.
-Dziękuję. To wszystko. -podziękował uprzejmie Ryoji, dając jednak do zrozumienia, że chciałby teraz zostać sam.
Kelnerka ukłoniła się i odeszła.
Nakamura wrócił do pracy.
"Kira - to jest najprostsze. Tanaka prowadził śledztwo w jego sprawie. Podobnie jak ja był przekonany, że to więcej niż jedna osoba. Ściganie kilku osób jednocześnie byłoby czasochłonne i problematyczne, więc najpewniej skupił się tylko na jednym - tym najbardziej na świeczniku...Samo w sobie to hasło nic nie mówi. Zapewne trzeba połączyć je z któryś z pozostałych.
Notesy...Kamuro... Nie wiem co miał na myśli mówiąc o Notesach. Czemu Notesy, a nie Notes. To jedyne hasło w liczbie mnogiej. Dlaczego? Nie może to być przypadek. Nie miałoby to sensu... O co więc mu chodziło?
Kamuro... to pewnie jakieś imię lub nazwisko. Tylko kim jest ta osoba? Przyjacielem? Kirą? Znalazła się w wiadomości, więc z pewnością jest to ktoś znaczący... Nie. Nie może być to przyjaciel. Gdyby był kimś pomocnym dla Tanaki, nie otrzymałbym w ogóle ten wiadomości. Musi być to zatem ktoś, kogo Kisaragi się obawiał. Przyjmowanie jednak że Kamuro = Kira byłoby zbyt oczywiste. Nawet jeśli tak jest, to wyśledzenie tej osoby i spytanie wprost byłoby samobójstwem... Jednak spotkanie z nim może być niezbędne... Ale najpierw..."
myślał Ryo.
W końcu wyciągnął torebkę z herbatą z filiżanki. Jego napój był już wystarczająco mocno zaparzony. Wypił mały łyk. Delektował się.
Przez cały czas jego wzrok był jakby nieobecny. Jego myśli krążyły wokół szalenie istotnych spraw.
Powrót do góry Go down
Ishigami
Admin
Ishigami


Liczba postów : 320
Join date : 09/10/2010

Kawiarenka  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Kawiarenka    Kawiarenka  - Page 11 EmptyPią Cze 03, 2011 3:11 am

(
Ryoji napisał:
Nie. Nie może być to przyjaciel. Gdyby był kimś pomocnym dla Tanaki, nie otrzymałbym w ogóle ten wiadomości. Musi być to zatem ktoś, kogo Kisaragi się obawiał.

Kłóciłbym się Very Happy Mogłoby to imię być podane na zasadzie "Może jest to ktoś kto ma mi pomóc?")
Powrót do góry Go down
Ryoji
Aspirant
Ryoji


Liczba postów : 218
Join date : 28/12/2010

Kawiarenka  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Kawiarenka    Kawiarenka  - Page 11 EmptyPią Cze 03, 2011 7:34 am

Ryoji dopił w końcu herbatę. Przez większość czasu kreślił coś i pisał w swoim notesie. Systematyzował wiedzę, analizował sytuację, pogłębiające je, w miarę możliwości o informacje, które zgromadził na podstawie mediów czy internetu. Nie było tego dużo, wystarczyło jednak na tyle, aby upewnić się w tym, że Kisaragi Tanaka nie żyje.
"Tak, czy inaczej muszę sprawdzić kilka rzeczy" podsumował swoje myśli.
Znaczącym gestem przywołał do siebie kelnerkę.
-Dziękuję, herbata była przepyszna. -uśmiechnął się do niej uwodzicielsko. Położył na blacie wystarczająco dużo sumę, aby zapłacić za herbatę jak również pozostawić duży napiwek obsłudze.
-Do zobaczenia. -dodał, puszczając dziewczynie oczko.
Wstał od stołu. Jak to miał w zwyczaju schował dłonie do kieszeni, po czym wyszedł z kawiarni.


[z tematu]
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Kawiarenka  - Page 11 Empty
PisanieTemat: Re: Kawiarenka    Kawiarenka  - Page 11 Empty

Powrót do góry Go down
 
Kawiarenka
Powrót do góry 
Strona 11 z 11Idź do strony : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Death Note PBF :: Tokio :: Centrum miasta-
Skocz do: