Death Note PBF
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


PBF o tematyce Death Note
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Co mam robić? Co mam robić?

Go down 
AutorWiadomość
Taihen
Komisarz/Admin
Taihen


Liczba postów : 145
Join date : 08/10/2010

Co mam robić? Co mam robić? Empty
PisanieTemat: Co mam robić? Co mam robić?   Co mam robić? Co mam robić? EmptyWto Paź 12, 2010 5:57 am

Może nie zbyt szczegółowy, ale swoisty poradnik dla wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć z czym się je to forum jak i fabułę.


Jak już wspomniał Ishigami, znajdujesz się właśnie w miejscu, które kontynuuje fabułę poprzedniego forum. Co tam było? Grupa morderców, biegająca po mieście z notatnikami i spustoszenie. Wszystko to zostało elegancko określone mianem Wielkiej Gry i przeszło do historii. Znaleziono winnego, został wciśnięty za kratki i w mieście zapanował spokój. Niestety, ktoś znów posiadł moc Notesu Śmierci i zaczął zabijać nie tylko przestępców ale i cywili. Dlaczego? Tego właśnie staramy się dowiedzieć.

Pierwszym krokiem jest oczywiście przeczytanie regulaminu. Rozumiem, że każdy kto się tu zarejestruje, zgadza się z nim i nie ma zamiaru go podważać. Administratorzy bardzo się cieszą z tego powodu.
Następnie czeka nas stworzenie karty postaci. Wzór jest, a pojęcia są mniej więcej wyjaśnione. Możesz mieć swoje super moce, niewiarygodną przeszłość, bądź po prostu oryginalny wygląd, którego każdy Ci będzie zazdrościł.
* Radziłabym nie brać przykładu z cudzych kart. Można tam znaleźć nie tylko te innych graczy, ale także ludzi sprzed czterech lat, którzy już mają mniej więcej rozwiniętą historię. Może w przeszłości byli Kirą, bądź go tropili? W takim przypadku Ty, jako swojego rodzaju Świeżak, nie posiadasz takiej możliwości. Ale czemu teraz nie postarać się bardziej i zmienić bieg losu, który planują Ci zgotować Mistrzowie Gry?

Wraz z akceptacją karty, każdy dostaje się do grupy i zdobywa rangę. W końcu to nie to samo być cywilem, studentem szkoły prywatnej, synem wytwórcy parówek, a policjantem, który codziennie zatrzymuje kilku przestępców, a w domu czeka na niego jedynie ślepy na jedno oko kot. Jeśli chcesz być w Wydziale Śledczym, powiedz! To samo tyczy się złodziei, choć tymi zajmuje się Zły do Szpiku Kości Pan Ishigami.
Jako bonus można dostać notes, jednak do tego długa i ciężka droga, którą opiszę trochę niżej.

Rozpoczynamy rozgrywkę. Masz zaakceptowaną kartę, poprawiłeś wszystkie błędy, które okrutna Taihen Ci wytknęła, no dobrze. Więc co teraz zrobić? Zwykle zaczyna się od założenia tematu który będzie Ci domem. Tak, równie dobrze możesz opisać swoją drogę do Tokyo, która zaczęła się na stacji metra i zaprowadziła Cię prosto do dzielnicy, w której to miła staruszka z internetu zaproponowała Ci mieszkanie. Głupi przykład, ale to zawsze coś. Dalsza rozgrywka zależy już tylko od Ciebie. Idź do szkoły, odwiedź komisariat, napadnij na monopolowy... Jest wiele możliwości, a liczy się jedynie Twoja inwencja. No i ortografia, choć nie wszyscy jej przestrzegają.

No i w końcu jeden z najważniejszych punktów. Co to za dziwak ten NPC, który udaje wszystkich, a jest nikim?
Cóż, to bardzo wymyślny system, który pozwala na rozwinięcie rozgrywki. Cztery osoby na forum nie będą mogły pokazać wszystkich swoich możliwości w tak skąpym gronie, dlatego trzeba to urozmaicić epizodycznymi postaciami, którymi będą państwo Administratorzy. Traktujcie ich jak zwykłych graczy, a będzie dobrze.
Jest też Kira, postać, która tymczasowo szerzy rolę obrońcy dobra i sprawiedliwości zamiast zwykłych graczy. I to odpowiedni moment, by wytłumaczyć mechanikę rozdawania mocy uśmiercania.
Jest trzech, może czterech Shinigami. Znudzone stwory, które zstępują na ziemię, gdy już nie mają nic lepszego do roboty. W związku z tym są trzy notesy, które gracze są w stanie zdobyć. Jak? Starając się. Kira przecież musi być błyskotliwy i zaskakujący, by nie dać się złapać policji, prawda? Właśnie dlatego osoby dzierżące zawód Boga Śmierci obserwują swoje potencjalne ofiary, czytając uważnie wszystkie posty. Myślisz że piszesz dobrze i jesteś godzien posiadać Notes? Wyczekuj prywatnej wiadomości z zapytaniem, czy chcesz tej mocy.

Na koniec mogę tylko życzyć Ci, drogi graczu, że wytrwasz w tej grupie fanatyków i nie dasz się stłamsić ich rządom i sile. Oby Twoje wypowiedzi były niesamowite, a wyobraźnia sięgnęła horyzontu, którego nigdy nie mogłeś odnaleźć.
Powodzenia!
Powrót do góry Go down
 
Co mam robić? Co mam robić?
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Death Note PBF :: Od czego by tu zacząć? :: Realia-
Skocz do: